Z nekaj sreče do prvega mesta na turnirju

V soboto 13.2.2010 je potekal drugi krog tekmovanja mini odbojke. Tokrat so se Hočani udeležili turnirja v Murski Soboti, ki ga je organiziral odbojkarski klub Galex-Mir. Na turnirju so nastopila le tri moštva, poleg OK Hoč in domačinov Galex-Mir 1 še ekipa DEM Maribor Ošbi, igralci Galeje pa niso prišli na tekmovanje.

Prvo srečanje so mladi Hočani igrali proti ekipi iz Maribora. Pod vplivom poraza na turnirju prvega kroga proti Mariborčanom in želji po »maščevanju«, so tekmo igrali zelo zbrano in motivirano. Zelo suvereno so dobili prvi niz s 25:9, brez večjih težav pa še drugega s 25:21. V tretjem nizu, ki ni več odločal o zmagovalcu, so Hočani popustili in zadnji set izgubili z izidom 25:19. Na drugi tekmi turnirja, so se igralci OK Hoč pomerili z ekipo Galex-Mir 1, z zmago pa bi si zagotovili prvo mesto in napredovanje v naslednji krog tekmovanja. Po odličnem začetku in dobljenem prvem nizu s 25:20, so Hočani nadaljevali slabše. Drugi niz se je z nekaj športne sreče končal v korist igralcev iz Murske Sobote s 25:23, prav tako pa je ista ekipa slavila tudi v tretjem nizu.

Ekipa mini odbojke odbojkarskega kluba Hoče je turnir končala z dvema zmagama, proti Galeji sicer brez borbe, in enim porazom. Kljub temu so na koncu zasedli prvo mesto, saj je DEM Maribor Ošbi premagal Galex-Mir 1. S tem so vse tri ekipe imele enako število zmag, identično pa so imele tudi razmerje dobljenih in izgubljenih nizov. O vrstnem redu je zato odločala razmerje dobljenih in izgubljenih točk, ki je bil najbolj ugoden pri igralcih OK Hoč. S prvim mestom so se uvrstili v nadaljnji krog tekmovanja, ki bo potekal 20.3.2010.