Roeselare belgijski prvak

Še eno odbojkarsko tekmovanje bo v sklepnem delu imelo slovenskega predstavnika. V finale italijanskega prvenstva, ki velja za eno najmočnejših državnih lig, če že ne najmočnejše, se je po štirih tekmah polfinalnega boja uvrstila ekipa Cunea, za katere igra Gregor Jerončič. Cuneo je še tretjič premagal Sisley iz Trevisa, tokrat s 3:1 (Jerončič ni stopil na parket), in bo tako v finalu poskušal preprečiti osvojitev trojne krone ekipi Trentina (italijanski pokal in liga prvakov). Prva finalna tekma je na sporedu v nedeljo 9. maja.

Pomembnejšo vlogo od Jerončiča ima v belgijski ekipi Knack Randstad Roeselare Dragan Radovič. Radovič je na odločilni peti tekmi finala belgijskega prvenstva prispeval 8 točk, kar je bilo dovolj za zmago s 3:1 nad Nolikom in 6. naslov belgijskega prvaka. Slovenec na začasnem delu v Belgiji pa si ni prislužil zgolj naslova državnega prvaka, ampak tudi prestižno titulo najboljšega napadalca, saj je imel tekom celotnega prvenstva statistično najboljšo realizacijo v napadu (64,5 %).