Peti na vzhodnem delu lige

Na osnovni šoli Dušana Flisa v Hočah je v nedeljo 25.4.2010 potekal zadnji krog tekmovanja vzhodnega dela A lige za starejše dečke. Hkrati je to bil tudi zadnji uradni nastop katere od ekip odbojkarskega kluba Hoče v letošnji sezoni, saj so dan prej s tekmovanjem zaključili najmlajši (http://okhoce.si/index.php?stran=novica&id=52), starejši dečki pa za preboj na zaključni turnir niso več imeli možnosti.

Hočani so tokrat prvo tekmo igrali proti ekipi Galeje, ki so jo v prvem krogu (prav tako na domačem igrišču) suvereno premagali. Da bo tokrat srečanje dosti bolj izenačeno je nakazal že prvi niz, ki so ga domači odbojkarji dobili z tesnim rezultatom 25:20. Igralci Galeje, opogumljeni s solidno igro iz prvega niza, so nato iz točke v točko igrali bolje in na koncu po razburljivi končnici presenetljivo slavili v obeh preostalih setih (25:18, 16:14). V zadnji tekmi dneva so se varovanci domačega trenerja Darija Kotnika pomerili še z igralci Fužinar Metala iz Ravn. Favoriziranim odbojkarjem so se Hočani dobro upirali, žal pa jim je v ključnih trenutkih zmanjkalo nekaj športne sreče. Korošci so se na koncu veselili zmage z 2:0 (28:26, 25:21).

Starejši dečki so sezono žal zaključili z dvema porazoma, tako da kaj več od končnega petega mesta na vzhodu niso uspeli iztržiti. Kljub temu sezona ni bila neuspešna. Hočani so se namreč v kvalifikacijah suvereno prebili v elitno A ligo, kjer so ob sedmih zmagah zabeležili le en poraz, premagali pa so tudi vrstnike iz Frama, ki se bodo udeležili zaključnega turnirja najboljših štirih ekip v Sloveniji.