Nesrečna poraza in končno 9.-10. mesto

V nedeljo 18.4. je potekal turnir male odbojke v Mislinji. To je bil tudi zadnji krog repasaža, prvi dve mesti pa sta vodili med osem najboljših ekip v Sloveniji in s tem možnost za preboj na zaključni turnir najelitnejše četverice. Tega so se poleg mladih odbojkarjev OK Hoč zavedali tudi igralci domače Mislinje in DEM Maribor OŠBI-ja, medtem ko odbojkarji Frama niso prisostvovali na turnirju v Mislinji.

Hočani so se v prvem dvoboju dneva pomerili z domačimi odbojkarji. Dvoboj je bil izjemno razburljiv, saj je tako v prvem, kot tudi v tretjem nizu, o zmagovalcu odločala srhljiva končnica. Žal sta oba pripadla mladim Mislinjčanom, ki so na koncu slavili z rezultatom 2:1 (26:24, 14:25, 25:21). Še posebej pa je igralce pod okriljem trenerja Roka Dvoršiča bolelo dejstvo, da so v vseh treh nizih skupaj osvojili več točk od nasprotnikov. V drugem dvoboju dneva so moči merili Mislinjčani in mariborski OŠBI. Mariborčani so sicer zmagali z najtesnejšim izidom 2:1, vendar so si že po dveh tretjinah srečanja priigrali neulovljivo prednost. Zadnji dvoboj turnirja je pomenil za igralce male odbojke OK Hoč še zadnjo možnost za uvrstitev v polfinale. Pritisk je bil še večji, saj bi se želeno drugo mesto lahko teoretično izmuznilo tudi v primeru zmage. Hočani so sicer prikazali borbeno igro, vendar jim je tudi tokrat zmanjkalo nekaj športne sreče. V odločilnem tretjem nizu so namreč izgubili šele v končnici.

Tako so po zmagi na zadnji tekmi Mariborčani zanesljivo zasedli prvo mesto na turnirju, napredovanja pa so se veselili tudi mladi odbojkarji Mislinje. Hočani, ki bodo v kategoriji male odbojke v nespremenjeni zasedbi lahko igrali še drugo leto, pa so s tekmovanjem v letošnji sezoni zaključili na devetem oz. desetem mestu.