Osvojili tudi napihljivo trdnjavo

Zadnjo nalogo pred tritedenskim premorom so odbojkarki Hoč opravili z odliko. Z gostovanja pri Špan Brezovici minulo soboto so se izbranci trenerja Mirana Merkuša vrnili z novimi tremi točkami v prtljagi - 3:0 (25:19, 25:18, 25:16). Tokrat so Hočani tekmo v zmeraj neugodnem balonu, ki je veljal za neosvojljivo trdnjavo, pričeli motivirano, a vendar dovolj zbrano. Še največ odpora so domačini nudili v prvem nizu, a so takrat Hočani padli v rahlo krizo predvsem pri sprejemu začetnih udarcev. Ko so sprejem stabilizirali, je stekla tudi igra v napadu, na koncu pa se je prebudil še blok, saj so z tem elementom odbojkarske igre kar 14-krat ustavili Brezovčane.

Hočani so se tako pred zadnjimi tremi krogi utrdili na vrhu drugoligaške lestvice, na roko pa jim je šel tudi rezultat tekme v Ljubljani. Ekipa Črnuč, neposredni tekmec za uvrstitev v prvo ligo, si je v domači dvorani privoščila spodrsljaj in šele v petem nizu strla odpor Šoštanja Topolšice (3:2) in ima sedaj pet točk zaostanka pred Hočani. Ti se bodo v zadnjih treh krogih pomerili najprej z Mokronogom (9.4.), zatem bodo gostovali v Logatcu (16. 4.), zadnji krog pa jih čaka še obračun s Črnučami (23. 4.).

Vabljeni na tekmo z Mokronogom v soboto, 9. aprila, s pričetkom ob 19. uri v Večnamenski športni dvorani v Hočah.