Čas za popravni izpit

Igralce odbojkarskega kluba Hoče čaka že to soboto (6. februarja 2016) v VŠD Hoče težka naloga, saj v goste prihajajo sosedje iz Frama. Tokrat bo lokalni derbi še toliko bolj zanimiv, saj se bosta pomerili prvouvščeni ekipi druge slovenske državne odbojkarske lige. Hočani imajo s Framčani še neporavnane račune iz njihovega prvega medsebojnega dvoboja v tej sezoni, ko so Framčani na začetku sezone slavili s 3:2.

Minulo soboto so Hočani gostovali v Žužemberku in po sila neprepričljivi igri izgubili z 1:3 (25:19,22:25,20:25,24:26). Po osvojenem prvem nizu so Hočani v nadaljevanju tekme nerazumljivo popustili in predvsem zaradi lastnih neizsiljenih napak izgubili drugi ter tretji niz. V četrtem nizu so se izbranci trenerja Mirana Merkuša spet nekoliko prebudili, vodili že s 24:20 in imeli štiri zaključne žoge za izenačenje izida na 2:2. Hočani so vse priložnosti za osvojitev niza zapravili, prav tako pa po izenačenju na 24. točki niso več uspeli osvojiti točke, kar je pomenilo, da so domačini s šestimi zaporednimi točkami osvojili niz s 26:24 in prišli do želenega skalpa vodilne ekipe prvenstva.