Mala odbojka: Napredovali v drugi krog

Minulo soboto, 12. decembra 2015, so v VŠD Hoče s tekmovanjem pričeli tudi dečki male odbojke. V prvem krogu so odbojkarji Hoč imeli za nasprotnika ekipo Turbine iz Ruš in ekipo Panvita Pomgrad iz Murske Sobote.

Prvo tekmo so Hočani igrali proti Turbini. Nasprotna ekipa je imela v svojih vrstah zelo mlade igralce, kateri pa žal niso morali razviti dovolj dobre igre, da bi lahko konkurirali domačinom. Zato so Hočani brez težav prišli do prve zmage z 2:0 (25:4, 25:0).

Drugo tekmo na turnirju pa so Hočani igrali proti Panviti. V prvem nizu je bila igra dokaj izenačena. A vendar so v zaključku niza gostje pokazali več zbranosti in niz zmagali 25:17. Tudi v začetku drugega niza sta ekipi bili izenačeni. Potem pa so gostje vzeli igro v svoje roke in tudi drugi niz zmagali 25:15 in tudi tekmo z 2:0.

Hočani so se kot drugo uvrščena ekipa na turnirju uvrstili v drugi krog tekmovanja, ki bo na sporedu sredi januarja prihodnjega leta.