Dvojna krona za Italijane

Slovenski ljubitelji odbojke že nestrpno pričakujejo zaključni turnir četverice elitne lige prvakov, minuli konec tedna pa je bil rezerviran za obe preostali moški klubski tekmovanji v okviru evropske odbojkarske zveze. Na sporedu sta bila namreč zaključna turnirja v pokalu CEV in Challenge.

V pokalu CEV najboljši Cuneo

Sklepni del tekmovanja pokala CEV, ki nekako velja za drugo najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje, je tokrat organiziralo belgijsko moštvo Noliko iz Maaseika. Na turnirju ni sodelovalo nobeno slovensko moštvo, vendar pa smo vseeno imeli svoja predstavnika. Barve Piacenze je zastopal Tine Urnaut, medtem ko je za Cuneo igral Gregor Jerončič. Poleg že omenjenih moštev je na zaključnem turnirju igralo tudi moštvo Iskra Odintsovo iz Rusije. Izmed obeh slovenskih igralcev je bil uspešnejši Jerončič, saj se je Cuneo veselil zmage tako v polfinalu proti Piacenzi kot tudi v finalu proti ekipi iz Rusije. Za najkoristnejšega igralca turnirja je bil izbran nizozemski sprejemalec v vrstah zmagovalcev Wout Wijsmans.

Polfinale:
CoprAtlantide Piacenza - Bre Banca Lannutti Cuneo  0:3 (20:25, 22:25, 23:25)
Iskra Odintsovo - Noliko Maaseik  3:1 (25:19, 25:19, 25:27, 25:20)

Tekma za tretje mesto:
CoprAtlantide Piacenza - Noliko Maaseik  1:3 (20:25, 25:23, 16:25, 19:25)

Finale:
Bre Banca Lannutti Cuneo - Iskra Odintsovo  3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 26:24)

Zmaga Perugie v pokalu Challenge

Odbojkarji Perugie so na domačem igrišču osvojili pokal Challenge, potem ko so v finalnem obračunu premagali zagrebško Mladost. Italijani so prepričljivo osvojili omenjeno lovoriko, saj so v finalu pometli z nasprotniki, prav tako pa niso imeli večjih težav v polfinalu proti moštvu iz Berlina. Tudi v Perugii smo imeli Slovenci svojega predstavnika, za domačo ekipo nastopa namreč zamejski Slovenec Matej Černic. Ne le, da se je Černic veselil osvojene trofeje, ampak je bil izbran tudi za najboljšega sprejemalca turnirja. Naziv najkoristnejšega igralca si je prislužil libero Perugie Damiano Pippi.