Iz Logatca s tremi točkami

Peto zmago so minulo soboto vknjižili odbojkarji Hoč v letošnjem tekmovanju druge slovenske lige. Z gostovanja v Logatcu pri zmeraj neugodnem tekmecu so se izbranci trenerja Mirana Merkuša vrnili s tremi točkami v prtljagi. Hočani so dvoboj s sosedi na prvenstveni lestvici začeli odločno in že v prvem nizu poskušali postaviti stvari na pravo mesto. Priznati je treba, da so odbojkarji iz Logatca veliko doprinesli k osvojenemu prvemu nizu (25:18), saj so naredili ogromno napak.
Drugi niz je minil v povsem drugačni luči. Domačini so z močnimi servisi spravljali sprejemalce hoške ekipe v obup in si sredi niza priigrali štiri točke prednosti (20:16). Ko je že kazalo, da bo Logatčani gladko dobili drugi niz, so Hočani prestavili v višjo prestavo in tekmece ujeli na 23. točki. Kot kaže so gostje za lovljenje porabili preveč energije in z dvema zaporednima napakama dovolili, da so gostitelji izenačili v nizih (25:23).
Sledil je najbolj prepričljiv niz, ki so ga Hočani gladko odločili v svojo korist. Dobro so izvajali začetne udarce, bili zanesljivi na sprejemu in odlično blokirali. A igralci Logatca se niso predali. V četrtem nizu so ponovno strnili vrste. Četudi je bilo na semaforju že 10:6 za Hočane in je večina gledalcev menila, da so gostitelji vrgli puško v koruzo, je sledil pravi preobrat. Z odličnimi servisi organizatorja igre Logatca Sodje so zaostanek štirih točk spremenili v prednost štirih (14:10). Vodstvo so trdno držali v rokah vse do zaključka niza, ko je na servis prišel komaj 16-letni organizator igre v ekipi Hoč Uroš Planinšič. Pet zaporednih odličnih servisov je bilo dovolj, da so Hočani gostitelje ujeli, nato pa z močnim udarcem po paraleli tekmo odločili v svojo korist.
Rezultati 8. kroga 2. slovenske odbojkarske lige: Santana Logatec – Hoče 1:3 (18:25,25:23,17:25,24:26); KEKOOprema Žužemberk - Murexin 3:2 (25:20,19:25,29:27,18:25,15:13); Črnuče ACH I - SEP Mokronog 3:0 (27:25,25:23,25:18); Črna - SIP Šempeter 0:3 (21:25,19:25,17:25); Žirovnica - Špan Brezovica 3:0 (25:22,25:23,25:21).

Več o tekmovanju v 2. slovenski odbojkarski ligi najdete tukaj.