Priložnost bodo iskali v repasažu

OK Hoče, SIP Šempeter, Galex-Mir in Mislinja so merili moči v četrtem krogu tekmovanja male odbojke. Turnir je tokrat potekal v Murski Soboti, prvouvrščeni ekipi pa sta si zagotovili neposreden preboj med osem najboljših ekip v Sloveniji.

Na prvi tekmi so Hočani igrali proti domači ekipi. To je bil že tretji dvoboj teh dveh nasprotnikov v letošnjem letu. Kot že na zadnjem medsebojnem srečanju, so se tokrat ponovno veselili zmage mladi odbojkarji iz Murske Sobote. Hočani so izgubili prvi in drugi niz (21:25, 19:25), v tretjem, ki sicer ni odločal več o zmagovalcu, pa so vendarle prikazali boljšo igro ter omilili poraz. Niz so dobili z rezultatom 25:23. Nič boljše ni šlo ekipi trenerja Roka Dvoršiča niti na drugi tekmi. OK Hoče so tudi proti Šempetru izgubili prva dva niza (21:25, 17:25), Šempetrčani pa jim tokrat niso dopustili osvojiti niti častnega niza (19:25). Nazadnje so se Hočani pomerili še z Mislinjo. Kljub temu, da tekma ni imela večjega pomena (obe ekipi se namreč nista mogli več uvrstiti na eno izmed dveh mest, ki sta neposredno vodili med 8 najboljših ekip), so se mladi odbojkarji Hoč dvoboja lotili skrajno resno. Z zmago s 3:0 (25:19, 29:27, 25:18) so popravili vtis iz prvih dveh tekem ter si ponovno povrnili prepotrebno samozavest pred prihajajočimi tekmami.

Hočani si s tretjim mestom torej niso uspeli izboriti neposrednega preboja med 8 najboljših ekip v Sloveniji, vendar si lahko nastop v polfinalnem turnirju še vedno priigrajo preko repasaža. Tam se bodo ponovno pomerili z Mislinjo in še dvema najboljšima ekipama iz predzadnjega kroga repasaža, kjer nastopajo Šoštanj Topolšica, DTV Partizan Braslovče, Tabor 1 Fram in DEM Maribor Ošbi.