Po šolskem še v klubski finale

V nedeljo je v Kamniku potekal polfinalni turnir državnega prvenstva za starejše dečke. Nastopale so ekipe Hoče, Calcit Volleyball in Lunos Maribor I, ekipa Kostanjevica na Krki se turnirja žal ni udeležila.

V prvi tekmi turnirja so domačini dokaj zanesljivo premagali mlade Hočane z 2:0 v nizih. Mladi hoški odbojkarji so nato v drugi tekmi z 2:1 v nizih premagali sosede iz Maribora ter so nato čakali na razplet zadnje tekme, ki je odločala o tem, ali bodo Hočani igrali na finalnem turnirju. Ekipa Calcita je prvi niz dobila s 25:17, nato pa se je začela odvijati prava drama saj so Mariborčani drugi niz zmagali s 30:28, v tretjem pa grozili do konca saj so ga izgubili s 16:14. Tako se je ekipa Calcit uvrstila na finalni turnir kot prvouvrščena, ekipa Hoče pa kot drugouvrščena.