Kadeti Hoč ostajajo na drugem mestu

3. krog kadetske B lige skupine C je potekal na OŠ Dušana Flisa v Hočah. Domači odbojkarji so se tokrat pomerili z igralci Galeje in prvouvrščeno ekipo lige, ekipo Galex-Mira iz Murske Sobote.

Že prvo srečanje je postreglo z derbijem, saj so prvi na parket stopili igralci najvišje uvrščenih ekip lige, pomerili so se namreč kadetski ekipi Hoč in Galex-Mira. Gostje iz Murske Sobote, za katere sta nastopila tudi 2 člana soboške članske ekipe, so obvladovali potek igre večji del prvega niza in Hočanom niso dovolili razviti njihove prepoznavne igre. Posledično je ekipa Galexa povedla v nizih s 1:0, set so dobili z rezultatom 25:18. Tudi drugi niz ni potekal po željah domačinov, saj so igralci Galexa še naprej narekovali visok ritem igre. Tako so v prvem srečanju najboljših ekip B lige skupine C slavili kadeti iz Murske Sobote s 2:0 (25:18, 25:21).

Po tekmi premora (Galex-Mir – Galeja 2:0) je Hočane čakal obračun še z ekipo Galeje. Domači igralci so ekipo Galeje prepričljivo premagali v prejšnjem krogu lige, zato so mladi Hočani globoko v podzavesti morda podcenjevali nasprotnike. Neobremenjeni igralci Galeje so to dokaj dobro izkoriščali v prvem nizu, vendar več kot tesne končnice niza in poraza s 27:25 niso uspeli iztržiti. Odbojkarji Hoč so v nadaljevanju zaigrali malenkost bolj zbrano in z manj napakami, kljub temu pa je bil zmagovalec niza neznan vse do zaključka. Tudi tokrat so v odločilnih trenutkih prave poteze povlekli Hočani in dobili drugi niz s 25:22.

4. in hkrati zadnji krog lige bodo kadeti odigrali 28.3.2010 v Murski Soboti. Hočani se bodo poleg Galex-Mira, katerim se bodo lahko oddolžili za poraz na domačem igrišču, pomerili še z Turbino. V primeru popolnega izkupička se lahko Hočani še vedno zavihtijo na prvo mesto kadetske B lige skupine C.

Fotografije si lahko ogledate na spletnem albumu.