Mlajši izkoristili priložnost

Minulo nedeljo, 25. Novembra 2012, je v Ravnah na Koroškem potekal tretji kvalifikacijski turnir za uvrstitev v A–ligo državnega prvenstva za starejše dečke. Ker so si naši starejši dečki že pred tem turnirjem zagotovili igranje v A–ligi, je trener Boštjan Glodež na tem turnirju dal možnost predvsem igranja tistim igralcem, ki so letos prestopili iz »male odbojke« v »veliko odbojko« in drugače ne dobijo veliko priložnosti za igranje. Vsi, ki so stopili na parket v dvorani na Ravnah, so zelo dobro izkoristili svojo priložnost in dokazali, da so se v tem času že naučili nekaj novega.

V prvi tekmi turnirja so domačini po napetem boju izgubili s sosedi iz Mežice, ki so ob koncu obeh nizov pokazali predvsem več odločnosti pri zaključku akcij. V drugi tekmi turnirja so naši dečki po napetem boju v drugem nizu, kjer so predvsem na začetku niza naredili preveč lastnih napak, premagali vrstnike iz Mežice. V zadnji tekmi pa so naši »mladi« premagali še domačine in tako zaključili kvalifikacije brez poraza. Čestitke fantom!

Znanih je že nekaj naših nasprotnikov v A – ligi vzhod, kjer bo 6 ekip, to so: Šempeter, Fram, najverjetneje Mislinja, ki mora na zadnjem turnirju osvojiti kakšen niz, le v zadnji skupini je še napeto, kjer za dve mesti poteka troboj med ekipami iz Maribora, Slovenske Bistrice in Murske Sobote.

Starejši dečki, kvalifikacije, skupina E

Rezultati, prvi krog, nedelja, 21. oktobra 2012, VŠD Hoče, 10.00: Hoče -  Mislinja 2:0 (25:23, 25:22), Mislinja - Fužinar Metal Ravne 2:0 (25:14, 25:14), Fužinar Metal Ravne - Hoče 0:2 (03:25, 13:25); drugi krog, nedelja, 11. novembra 2012, OŠ Mislinja, 10.00: Mislinja - Hoče 1:2 (25:15, 18:25, 06:15), Hoče - TAB Mežica 2:0 (25:07, 25:13), TAB Mežica - Mislinja 0:2 (11:25, 20:25); tretji krog, nedelja, 25. novembra 2012, OŠ Koroških jeklarjev na Ravnah, 10.00: Fužinar Metal Ravne - TAB Mežica 0:2 (22:25, 24:26), TAB Mežica - Hoče 0:2 (16:25, 24:26), Hoče - Fužinar Metal Ravne 2:0 (25:10, 25:21).