Hočani utrdili drugo mesto

Člansko moštvo Odbojkarskega kluba Hoče nadaljuje z uspešnimi nastopi v drugi slovenski odbojkarski ligi. Hočani so v petem krogu ligaškega dela prvenstva v domači dvorani VŠD Hoče gostili vedno neugodnega tekmeca iz Šempetra in zasluženo slavili s 3:0 (25:17, 25:22, 30:28). Že v uvodnih trenutkih tekme so Hočani pokazali, kdo je gospodar na igrišču. Z odličnimi začetnimi udarci so tekmece spravljali v obup in v uvodnem nizu povedli 9:0. Prednost so rutinirano zadržali do konca niza. Gostje so se v drugem nizu prebudili iz zimskega spanca, izenačeno je bilo vse do 22. točke, ko so izbranci trenerja Aleša Andloviča odlično postavili blok in s tremi zapornimi točkami odločili zmagovalca.

Tretji niz bi bil verjetno veliko manj izenačen, če domači odbojkarji ob izvajanju začetnih udarcev ne bi bili tako nezbrani. Šempetrani so povedli 24:21, a ponujenih priložnosti niso izkoristili. Zato pa je s dvema odličnima servisoma ob zaključku tekme zablestel domači kapetan Domen Repa, ki je tekmo zaključil z asom. Hočani s štirimi zmagami in porazom zasedajo drugo mesto v drugoligaški konkurenci in za vodilnim Fužinarjem Metalom zaostajajo vsega točko. Toda Hočane čaka že prihodnjo soboto nova težka preizkušnja. Ob 19. uri bodo gostovali v Ljubljani in se pomerili s tretjeuvrščeno ekipo Črnuče ACH.

Rezultati, 2. liga, moški, peti krog: Hoče – Sip Šempeter 3:0 (25:17, 25:22, 30:28), Kekooprema Žužemberk – Tab Mežica 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:22), Fužinar Metal Ravne - Murexin 3:0 (25:13, 25:13, 25:19), Sep Mokronog – Črnuče ACH I 0:3 (22:25, 19:25, 17:25), National Žirovnica – Santana Logatec 3:0 (25:23, 25:20, 25:18); vrstni red: Fužinar Metal Ravne 13 točk, Hoče 12, Črnuče ACH I in National Žirovnica po 11, Murexin 8, Kekooprema Žužemberk 7, Sip Šempeter 5, Sep Mokronog in Tab Mežica po 4, Santana Logatec 0.

Več utrinkov s tekme… Foto: Brina Bračko