Zbudili so se (pre)pozno

Druga ekipa Odbojkarskega kluba Hoče, ki v letošnji sezoni tretje slovenske lige nastopa pod imenom Hoče mladi, je v sedmem krogu v domači dvorani gostila ekipo Maribora III. Izbranci trenerja Mateja Kavnika v prvih dveh nizih nikakor niso našli k prepoznavni igri v obeh nizih morali priznati premoč tekmecev iz Maribora (15:25, 17:25). Pred lepo zapolnjenimi tribunami hoške lepotice so svoj pravi obraz prikazali šele v tretjem nizu, ki so ga dobili gladko s 25:14. Večji del četrtega niza je kazalo, da bo o zmagovalcu odločal peti niz, saj so mladi Hočani vodili že s 22:19, nato pa z nekaj neumnimi potezami dovolili gostom, da so prevzeli vajeti igre v svoje roke in zasluženo slavili.

Rezultati, 3. liga, vzhodna skupina, moški, 7. krog: Hoče mladi – Maribor III 1:3 (15:25, 17:25, 25:14, 23:25), Endal Vuzenica – Gokop Fram 3:0 (25:11, 25:0, 25:0), Maribor II – Turbina 3:0 (25:17, 25:20, 25:17); vrstni red: Maribor III 17 točk, Maribor II 11, Črna 10, Endal Vuzenica 9, Šoštanj Topolšica II 7, Hoče mladi 6, Mislinja 5, Turbina 3 in Fram 1.

Nekaj utrinkov s tekme. Foto: Brina Bračko