2 tekmi, 2 zmagi

V skupini C kadetske B lige je bil v nedeljo 28.2.2010 odigran 2. krog tekmovanja. Kadeti OK Hoč so bili v prvem krogu prosti, zadnjo tekmo pa so odigrali v kvalifikacijah novembra lani, zato niso natančno vedeli v kakšni formi so. Prav tako so ekipo zdesetkale bolezenske težave, zato je moral trener Darij Kotnik premešati začetno postavo.

Vendar pa je že začetek prve tekme proti ekipi Galeje pokazal, da Hočanom omenjene težave niso prišle do živega. Tekmecem so se odločno zoperstavili in bili boljši v vseh elementih igre. Po gladko dobljenem prvem nizu so podobno nadaljevali tudi v drugem in na koncu slavili s 2:0 (25:17, 25:15).

V drugi tekmi so se kadeti OK Hoč pomerili z vrstniki iz Ruš, ekipo Turbine. Šlo je za dvoboj starih znancev, saj sta obe ekipi v letošnji sezoni odigrali že dve tekmi v kvalifikacijah, obakrat pa so bili boljši Hočani. Tudi tokrat so bolje začeli Hoški odbojkarji, ki so v prvem nizu nadzorovali potek igre od začetka do konca (25:17). Po suvereno osvojenem nizu so Hočani očitno že mislili, da je tekme konec. Z nekaj uspešnimi akcijami Turbine in predvsem neodločno igro Hočanov, so si mladi Rušani priigrali občutno prednost do sredine drugega niza. Po obeh minutah odmora trenerja Kotnika, so se odbojkarji Hoč le zbrali ter zaostanek nadoknadili, v tesni končnici pa tudi dobili drugi niz s 25:22.

Z dvema zmagama so se Hočani zavihteli na drugo mesto skupine C, za Galex-Mirom zaostajajo le zaradi slabšega razmerja osvojenih in izgubljenih točk. Naslednji krog tekmovanja bo potekal v Hočah 14.3.2010, ko se bosta pomerili tudi obe prvo uvrščeni ekipi.

Fotografije si lahko ogledate na:   spletni album