Zmagoslavno tudi iz Črne

Črna – Hoče 1:3 (25:20,23:25,23:25,11:25)

Ekipa OK Hoče se je ta konec tedna odpravila na dolgo pot in gostovanje v Črno na Koroškem. Korošci, ki jim v letošnji sezoni ne gre najbolje, saj so rezultatsko pri dnu lestvice, so motivirani v svoji dvorani pričakali Hočane, ki pa kljub začetnemu otipavanju nasprotnika niso dopustili presenečenja.

Hočani so v prvem nizu še iskali svojo igro in uigranost, gostje pa so za nekaterimi lepimi akcijami povečevali prednost, katere pa Hočanom več ni uspelo ujeti. Domači so tako prvi niz dobili s 25:20. Tudi v začetku drugega niza se je godilo podobno kot v prvem. Korošci so izkoriščali napake Hočanov in si priigrali prednost nekaj točk. Nato pa je trener gostov Andrej Terzer uspel zbrati fante in na teren poslal zmagovito šesterico. Hočani so tako v sredini drugega niza prevzeli vajeti v svoje roke, z predstavo, ki ni bila niti malo podobna tisti v prvem nizu, so razorožili nasprotnika. Drugi in tretji niz so dobili s 23:25, v četrtem nizu pa domačinom niso pustili dihati. Tempo igre so stopnjevali, ekipa OK Črna pa ni našla načina, kako ustaviti učinkovite nalete Hočanov. Četrti niz so Hočani tako prepričljivo dobili s 11:25 in tako dokazali, da na dolgo pot na Koroško niso prišli zaman.

Ostali izidi 6. krogo v 2.DOL:
Lubnik - SIP Šempeter 1:3 (25:18,21:25,20:25,20:25)
Kekooprema Žužemberk - TAB Mežica 3:0 (25:21,25:20,25:22)
Šoštanj Topolšica - Fužinar Metal Ravne 2:3 (25:18,21:25,25:19,20:25,11:15)
Črna - Hoče 1:3 (25:20,23:25,23:25,11:25)
Braslovče - Ekipa Marchiol II 0:3 (21:25,18:25,20:25)

Prihodnji konec tedna pa ekipo iz Hoč v domači dvorani II. gimnazije Maribor čaka še en zanimiv obračun, ko v goste prihaja ekipa ZM Braslovče. Tekma se bo 4. decembra 2010 pričela ob 18.00 uri.